Odkryj z nami uroki kawy ziarnistej Lavazza

kawa ziarnista LavazzaNiewątpliwie najpopularniejszym rodzajem kawy jest kawa mielona, która jest łatwo dostępna, szybka w przygotowaniu oraz tania. Prawdziwi smakosze kawy uznają jednak, że nawet najlepsza kawa mielona doskonałej marki nie jest w stanie dorównać kawie ziarnistej. Skąd wynika to zdanie i jakie walory ma taka kawa?

Bogactwo aromatu i smaku zamknięte w ziarnach

Kawa mielona pakowana jest w taki sposób, by zatrzymać aromat i smak kawy na tyle, na ile jest to możliwe. Jednak smakosze kawy i tak uważają, że ktoś, kto choć raz nie spróbował filiżanki napoju przyrządzonego z kawowych ziaren, nie zna prawdziwego smaku i aromatu kawy. Czy faktycznie tylko kawa ziarnista ma tak pełne walory? Zdecydowanie tak, nawet jeśli przechowuje się ją dłuższy czas, a przy tym najpełniej można je wydobyć, kiedy mieli się ziarna kawy tuż przed zaparzeniem aromatycznego napoju.

Zalety ziarnistej odmiany kawy

Pewnym utrudnieniem może być fakt, że kawa ziarnista wymaga dłuższego przygotowywania. Ziarna trzeba zmielić, w dodatku, jeśli chce się wydobyć z nich to, co najlepsze, trzeba to zrobić w odpowiedni sposób, a do tego konieczne jest też posiadanie dobrej jakości, odpowiednich akcesoriów. Dla wielu osób jednak rytuał przyrządzania i parzenia takiej kawy jest przyjemnością samą w sobie. Poza tym już sam zapach mielonych ziaren wpływa pozytywnie na nastrój, pobudzając zmysły. Dalej jest tylko lepiej. Kawa oczywiście nie jest zaliczana do najzdrowszych napojów, ale kawa ziarnista ma liczne zalety, także prozdrowotne. Nie tylko doskonale pobudza, poprawia samopoczucie i dodaje energii, ale też lekko podwyższa ciśnienie i poprawia koncentrację. W przeciwieństwie do odmiany rozpuszczalnej nie zawiera drażniących dla żołądka dodatków, powodujących zgagę i niestrawność.

Przyrządzanie na różne sposoby

Wielkim walorem kawy w ziarnach jest także fakt, że można ją przyrządzać na różne sposoby. Umożliwia to nie tylko picie doskonałej kawy posiadaczom różnych akcesoriów, ale też pozwala na osiąganie różnych efektów smakowych. Kawę można zmielić grubiej lub drobniej, co bezpośrednio przekłada się na smak i moc napoju.

Jaką kawę w ziarnach można dostać?

Bardzo dobrze znaną marką jest także kawa ziarnista Lavazza, uznawana za kawę z wysokiej półki w przystępnej cenie. Tę kawę także można znaleźć w różnych rodzajach, zarówno mocniejszych i kwaskowatych, jak i bardziej łagodnych, a także słodkich odmianach. Wszystkie z nich prezentujemy w katalogu kaw Lavazza.